چشم تاثیر بسزایی در زیبایی ظاهری افراد دارد. به همین جهت، معمولا از آرایش چشم در طی روز نمی توان گذشت. هر آرایش چشمی نیاز به پاک شدن نیز دارد.

 • سوال اینجاست که آیا ما درست آرایش چشممان را پاک میکنیم؟
 • اصلا نحوه پاک کردن آرایش دور چشم مهم است؟
 • چگونه باید آرایش چشممان را پاک کنیم تا آسیبی به پوست اطراف چشممان نزنیم؟

 

در این مقاله سعی شده است که نحوه درست پاک کردن آرایش چشم توضیح داده شود. چراکه پوست اطراف چشم بسیار نازک و آسیب پذیر است و هر رفتار نادرستی با آن چروک، خشکی و کدر بودن آن را به دنبال خواهد داشت. دور چشم

 1. موارد زیر را در موقع پاک کردن آرایش چشمتان حتما رعایت کنید:

  آرایش چشمتان را فقط با محصولات تخصصی پاک کننده آرایش چشم پاک کنید. شوینده های دیگری که برای پوست صورت مناسب هستند ممکن است برای پوست نازک دور چشمتان مناسب نباشند. بنابراین محصولی را خریداری و استفاده نمایید که مخصوص دور چشم باشد. برخی از این محصولات دوفازی و برخی دیگر تک فاز هستند. یکی از فازهای این محصولات قادر است چربی ها را در خود حل کند و فاز دیگر رطوبت رسانی پوست را بعهده دارد.

 2.  از دستمال کاغذی زبر برای پاک کردن آرایش چشم و تماس با پوست نازک اطراف چشم استفاده نکنید. حتما از پد ها یا پنبه های آرایشی که برای همین کار ساخته شده اند استفاده کنید.
 3.  وقتی پنبه یا پد را به آرایش پاک کن آغشته می کنید و یک چشم خود را پاک کردید، برای پاک کردن آرایش چشم دیگر، از پنبه یا پد تمیز استفاده کنید و همان پد قبلی که به آرایش و آلودگی آغشته شده است را به چشم دیگرتان نزنید.
 4.  پد یا پنبه آغشته به آرایش پاک کن را بسیار آهسته و با حرکات دورانی بر روی چشمتان بکشید و هیچگاه با شدت پوست دور چشمتان را نکشید. جهت کشیدن پنبه بر روی چشم از سمت گوشه چشم به سمت خط وسط دو چشم باشد.
 5.  اگر آرایش پاک کن شما مخصوص دور چشم باشد، معمولا مقدار بسیار کمی چرب خواهد بود تا قادر باشد چربی ها را در خود حل کند. اجازه دهید این چربی چند دقیقه بر پوست اطراف چشم شما بماند تا جذب شود. این رطوبت و چربی برای پوست دور چشم مفید است و سعی نکنید آن را کامل پاک کنید.
 6.  هرگز از مواد صابونی یا دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش چشمتان استفاده نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *